Robotický vysávač a mop iRobot Roomba Combo i5

Publikované: 13.6.2024

Robotické vysávače od firmy iRobot síce patria k tým drahším, vo všeobecnosti však majú svoje neodškriepiteľné kvality. Roomba Combo i5 predstavuje moderné riešenie pre automatizované upratovanie domácnosti. Ako už vyplýva z jeho názvu, dokáže vysávať a mopovať zároveň. Treba však upozorniť, že pri tomto modeli je nutné zberný kôš vysypávať ručne, vysávač totiž nedisponuje funkciou automatického vysypania do čistiacej stanice.

Roomba Combo 5 je ideálny pre malé domácnosti s tvrdými podlahami. Technológia iRobot OS umožňuje nastavenie automatického upratovania, ktoré sa spustí až po odchode majiteľa z domu a dokončí sa pred jeho návratom. Majiteľ sa tak vráti do čistého a uprataného prostredia. Ďalšou výhodou tohto modelu je to, že sa vie naučiť, kedy vaši domáci maznáčikova plznú, a následne ponúknuť mimoriadne upratovanie. Taktiež dokáže evidovať obdobia alergií, a v týchto obdobiach sa spustí častejšie.

S pokročilou navigáciou a inteligentným mapovaním dokáže Roomba Combo i5 identifikovať a efektívne upratať jednotlivé miestnosti. Je vybavený technológiu vytvárania inteligentných máp Imprint, avšak touto technológiou sú vybavené už aj staršie modely.

Vďaka mobilnej aplikácii iRobot Home môžu používatelia jednoducho ovládať robotický vysávač a nastaviť upratovacie režimy podľa svojich potrieb. Systém Dirt Detect umožňuje zariadeniu zameriavať sa na oblasti s vyššou mierou znečistenia a poskytuje dôkladnejšie čistenie. Roomba Combo i5 je vybavená Li-ion batériou s kapacitou 1850 mAh, ktorá zabezpečuje dlhú prevádzkovú dobu a v prípade potreby sa robot automaticky dobije a pokračuje v čistení tam, kde skončil. Je opäť potrebné dodať, že táto funkcia nie je novinkou, a majú jú aj staršie modely.

Roomba Combo i5 je tiež kompatibilný s hlasovými asistentmi ako Alexa, Siri a Google Assistant, čo umožňuje jednoduché a intuitívne ovládanie pomocou hlasových príkazov. S hmotnosťou 3,18 kg a kompaktnými rozmermi je tento robotický vysávač ľahko prenosný a môže sa pohybovať aj v ťažko dostupných zákutiach.

Celkovo, iRobot Roomba Combo i5 predstavuje inovatívne riešenie pre automatizované upratovanie, ktoré zjednodušuje každodenné domáce práce a poskytuje užívateľom viac voľného času. S možnosťou ovládania cez aplikáciu a prispôsobením sa individuálnym potrebám, je tento robotický vysávač skvelým pomocníkom do modernej domácnosti.


Technické špecifikácie:

Rozmery: 34,2 x 34,0 x 9,25

Hmotnosť: 3,18 kg

Batérie: 1850 mAh

Zberný kôš: 389 ml; Combo kôš 276 ml (+210 ml nádržka)


Kontakt na predajcu: Šeko Shop Euronics, Mederčská 4, Komárno

Cena: 419 € (cena platná v čase zverejnenia článku)